Forum RPG poświęcone Hetalii
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Włochy Północne
Admin
avatar

Liczba postów : 33
Age : 157
Skąd : Wenecja

PisanieTemat: Regulamin   Czw Cze 30, 2016 1:27 am

Po pierwsze admin też człowiek i nie wolno o tym zapominać. A skoro od adminów zaczynamy, pozwólcie, że się przedstawimy. W skład administracji forum wchodzą:
~Italia - Admin główny, zajmuje się wszystkim i niczym. Do niego kierować należy wszelkie zażalenia i skargi, chętnie pomoże. Jest darmozjadem zajmującym się także ogólnym wyglądem forum.
~Niemcy/Berlin - Został zaciągnięty do roboty i nie bardzo wie, co tutaj robi, poza pilnowaniem Ity. Czasami jest grammar nazi. Pomoże, jeżeli obecny, ale to nie zdarza się często.

No, skoro już nas znacie tak piu' o meno to możemy przejść do właściwej części: zasad funkcjonowania forum.

ZAŁOŻENIA OGÓLNE

1. Na forum gramy personifikacjami państw/miast/regionów/wysp, które istnieją lub istniały naprawdę. (Tak, tak, według tego uniwersum Starożytny Rzym ciągle jest wśród nas, a Prusy dalej ma coś do powiedzenia). Dozwolone są także OC'ki.
2. Nazwa użytkownika forum powinna być nazwą personifikacji w języku polskim, którą będzie on grał.
3. Nie tworzymy postaci typu 2p!, nyo!, dark! etc. Modyfikator można dodać sobie podczas rozgrywki i eventów do tego przeznaczonych.
3.a. Użytkownik, który dodaje sobie do nicku modyfikator może mieć go przy nazwie swojej postaci 24 godziny.
3.b. W ciągu miesiąca modyfikator może zostać dodany do nicku użytkownika 3 razy i nie więcej.
4. Wszelcy użytkownicy o nazwach niezgodnych z regulaminem będą kasowani, co znaczy, że nie można nazywać się np. Grażyna_58.
5. Po rejestracji użytkownik ma 2 tygodnie na napisanie Karty Postaci (KP).
6. Jeśli KP nie zostanie oddana na czas, użytkownik zostanie usunięty, chyba że wcześniej dogada się z adminami do przedłużenia czasu oddania wymienionej wyżej "charakterystyki".
7. Na forum obowiązuje kultura osobista. Nie wyzywamy się i w miarę możliwości staramy się nie przeklinać. Wiadomo, czasem ktoś rzuci jakimś łacińskim wyrazem i nic w tym złego, ważne, żeby z tym nie przesadzać.
8. User=/=postać - Nie przenosimy relacji z usera na postać i na odwrót. Należy rozgraniczyć fikcję od rzeczywistości.
9. Konflikty rozwiązujemy pokojowo i staramy się to robić w prywatnej korespondencji. Unikamy niepotrzebnego dramowania na forum publicznym, jeśli coś do kogoś masz, porozmawiaj z nim w cztery oczy lub po prostu na dwie klawiatury, nie angażując w to całej grupy będących akurat na forum użytkowników.
10. Pisanie rozgrywek 18+ jest dozwolone od godziny 22 na chatboxie, a w fabule należy oznaczać wiadomości o takiej treści jako spoiler. Niemcy lubi czytać takie rzeczy, ale nie wszyscy są tacy jak Niemcy.
11. Jeśli zamierzasz wyjechać/zniknąć z forum na jakiś czas lepiej poinformuj administrację. Istnieje specjalny temat przeznaczony do zgłaszania swoich nieobecności.
12. Jeśli użytkownik nie wchodzi na forum miesiąc, a nie zgłosił swojej nieobecności i admini nie wiedzą co się z nim dzieje, jego konto zostaje usunięte.
13. Wszelkiego rodzaju żarty na tle rasistowskim i inne tego typu delikatne kwestie nie są zabronione, ale nie mogę przekraczać granic dobrego smaku. Jeśli cokolwiek Cię razi nie bój się powiedzieć o tym głośno.
14. Po zapoznaniu się z regulaminem należy złożyć pod nim swój podpis.
15. Każdy użytkownik zobowiązany jest do posiadania awatara, czy też jak to jest nazwane w zakładce "Profil" - emblematu.
16. Emblemat nie powinien być szerszy niż 200 pixeli i powinien przedstawiać postać, którą gra użytkownik. Forum powinno dopasować go do tego wymiaru automatycznie.
17. Jeśli sprawujesz się dobrze, po jakimś czasie grania na forum możesz spytać adminów o posiadanie multikonta.
18. Użytkownik może posiadać maksymalnie trzy multikonta (swoje pierwsze konto, z którym zaczynał grę na forum i dwa inne).
19. Użytkownik posiadający multikonto może posiadać zarówno OC (Original Character), jak i CC (Canon Character). Jeśli jednak posiada trzy multikonta, wszystkie z nich nie mogą być kanonami, albo OC'kami.
20. Multikonta należy zgłaszać do administracji.

ROZGRYWKA W POSTACH

1. Wspomniana wyżej KP jest wizytówką postaci, którą grasz. Wymagamy jakiejkolwiek zgodności z historią, kanonem, czy chociażby polityką. Forum jest raczej luźne, więc nie spodziewamy się jakichś cudów, ale jednak mimo wszystko, nie róbmy z Rzymu blondyna.
2. Nie kradniemy czyichś KP, można za to wylecieć z forum z wielkim hukiem.
3. Kolory są zarezerwowane dla adminów. Używają ich kiedy trzeba zwrócić uwagę, prosimy więc o NIE stosowanie ich do własnych celów.
4. Postać nie może znajdować się w dwóch miejscach na raz, nie jesteście kotem Schroedingera, więc nie kombinujcie. Użytkownik pisze jedną rozgrywkę na raz.
5. Personifikacje nie mogą umrzeć, ale mogą zostać ranne, jednak ważne jest żeby zachować jakąkolwiek realność, albo chociaż jej pozory.
6. W rozgrywkach dozwolone są przekleństwa, wyzwiska, kłótnie, rzucanie talerzami i trzaskanie drzwiami. Nie przenośmy jednak tych relacji na userów.
7. Ponieważ admini lubią czytać, bardzo prosimy o zadbanie o to, żeby posty nie były jednolinijkowcami (Italia takich nie cierpi). Napiszcie przynajmniej 3 rozbudowane zdania na post.
8. Rozgrywki w postach piszemy w trzeciej osobie. Myśli postaci wyrażamy kursywą, natomiast to co mówi na głos pogrubiamy.
9. Nie narzucamy innej postaci działania. Nie wolno w nie ingerować. Pozostawmy drugiemu użytkownikowi wolną wolę.
10. Sprawa erotyków jest chyba jasna. (patrz. wyżej w ZAŁOŻENIACH OGÓLNYCH).

ROZGRYWKA NA CHATBOXIE

1. Chatbox dzieli się na dwie strony: to co dzieje się w nawiasie i to co dzieje się w fabule (za nawiasem).
2. W nawiasie użytkownicy rozmawiają ze sobą prywatnie - nie odgrywają swoich postaci. Oczywiście nawias może zostać zastąpiony slashami. Dozwolone formy to: [], {}, (), //, / itp. Każdy ma swoją indywidualną i pisze tak, jak jest mu wygodnie. To co nie dzieje się między nawiasami lub slashami, jest częścią fabuły rozgrywki na chatboxie.
3. Rozgrywka na chatboxie wygląda inaczej niż w postach - to co postać mówi zapisujemy w pierwszej osobie, czynności za to umieszczamy w gwiazdkach.
4. Tak powinna wyglądać przykładowa wiadomość na cb:
Cytat :
Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! *wszedł z impetem do pokoju* (Hej ludzie, co tam u was?)
(Za nawiasem zostaje umieszczona wiadomość usera do innych uczestników rozgrywki lub przebywających na cb użytkowników. Nie ma ona związku z fabułą.)
5. Rozgrywkę na cb można prowadzić przez pierwszy tydzień bez zaakceptowanej KP. Jeśli po tym czasie ciągle nie oddałeś swojej Karty, nie możesz brać udziału w rozgrywkach, ale możesz siedzieć "za nawiasem" i rozmawiać z innymi użytkownikami forum.
6. Nikt nie materializuje się nagle w środku akcji - jeśli chcesz dołączyć do rozgrywki, najpierw musisz wprowadzić swoją postać - wejść do pokoju/podejść do postaci etc.
7. Domyślnie chatbox jest dużym pokojem połączonym drzwiami z kuchnią. Jednak postacie mogą swobodnie poruszać się po całym świecie, ale jeśli ktoś nowy do nich dołącza powinien zostać poinformowany o tym gdzie aktualnie znajdują się inne personifikacje.
8. Chatbox jest kilkoma lokalizacjami naraz: ktoś może siedzieć w kuchni i rozmawiać spokojnie o piłce nożnej przy kawie, a ktoś inny może bawić się w najlepsze biegając po okolicznym parku razem ze swoimi znajomymi.
9. Mile widziane jest zmienianie koloru czcionki na cb. Ułatwia to ogarnięcie kto co pisze.

Na koniec warto pamiętać, że forum ma być przede wszystkim zabawą i sprawiać nam przyjemność, dlatego prosimy o stosowanie się do regulaminu. Pewne zachowania mogą wymknąć sie spod kontroli i wtedy cały "fun" może prysnąć jak bańka mydlana.

Hetalia jest własnością intelektualną Hidekaza Himaruyi i admini nie czerpią żadnej korzyści materialnej korzystając z jego twórczości.

Regulamin może ulec zmianie w każdej chwili. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zostanie wystosowany odpowiedni komunikat i użytkownicy forum będą mogli zobaczyć zmiany.


Ostatnio zmieniony przez Włochy Północne dnia Czw Lip 14, 2016 11:26 pm, w całości zmieniany 5 razy (Reason for editing : Zmiana w punkcie 16 Założeń Ogólnych.)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://world-of-hetalia.forumpolish.com
Włochy Północne
Admin
avatar

Liczba postów : 33
Age : 157
Skąd : Wenecja

PisanieTemat: Re: Regulamin   Sob Lip 02, 2016 11:02 pm

Jak już napisane to trzeba podpisać *przynajmniej nikt teraz nie powie, że nie przeczytane przez admina, co z tego, że pisał z pomocą Niemca*

A co mi tam! *podpisuje*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://world-of-hetalia.forumpolish.com
Niemcy

avatar

Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: Regulamin   Pon Lip 04, 2016 2:45 am

Ekskjuz mi, ja nie mam z tym nic wspólnego, tylko przeczytałem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Polska

avatar

Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: Regulamin   Sro Lip 13, 2016 2:05 am

Totalnie!
*szuka jakiejś luki prawnej* :I
*i sprawdza jak wygląda avatar*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Austria

avatar

Liczba postów : 4
Age : 33

PisanieTemat: Re: Regulamin   Sro Lip 13, 2016 4:06 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Węgry

avatar

Liczba postów : 1
Age : 100
Skąd : Budapeszt <3

PisanieTemat: Re: Regulamin   Sro Lip 13, 2016 8:37 pm

*Stawia okrągłe litery*
Erzsebet Hédérvary
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Republika Kugelmugel

avatar

Liczba postów : 2
Age : 33
Skąd : Z kuli

PisanieTemat: Re: Regulamin   Czw Lip 14, 2016 2:12 pm

*maznął tak, że nie idzie rozczytać*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rumunia

avatar

Liczba postów : 4

PisanieTemat: Re: Regulamin   Pią Lip 15, 2016 3:53 pm

*nabazgrał podpis*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Irlandia

avatar

Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: Regulamin   Pon Lip 18, 2016 5:35 am

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Japonia

avatar

Liczba postów : 1
Skąd : ~~** Sunrise Land **~~

PisanieTemat: Re: Regulamin   Pon Lip 18, 2016 10:55 am

*bazgra jakieś kanjiki. Może to podpis, może tytuł animca, ale na potrzeby regulaminu uznajmy pierwszą opcję*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Regulamin   

Powrót do góry Go down
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Regulamin szkoły

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~The world of Hetalia~ :: Papierologia :: Regulamin-
Skocz do: